پیشرو در واردات تخصصی ماشین آلات
صنعت چاپ و بسته بندی و پلاستیک

تولید از طریق پرینت سه بعدی

تا همین اواخر، چاپ همیشه دو بعدی بود. همیشه کاغذ، مقوا، برچسب، پارچه، پلاستیک و فلز چاپ می شد. یعنی همه چیز دو بعدی بود. اما اخیراً با تبدیل چاپ دو بعدی به چاپ سه بعدی، کاربرد جدیدی از چاپ ایجاد شده است.

به عبارت دیگر، ما اکنون پرینت سه بعدی داریم. برای کسانی از شما که هنوز در مورد پرینت سه بعدی چیزی نشنیده اید، اجازه دهید سریع توضیح دهیم.

پرینت سه بعدی چاپی است که به صورت سه بعدی انجام می شود. این بدان معنی است که هیچ بستر، جوهر یا تونر وجود ندارد. همه چیز در هوا انجام می شود. به زبان ساده، پرینت سه بعدی ایجاد محصولات با چاپ آنهاست. یک چاپگر سه بعدی این کار را با استفاده از مواد خاصی به جای جوهر یا تونر انجام می دهد و آنها را مانند یک چاپگر معمولی کنار هم قرار می دهد، با این تفاوت که لایه ها را روی هم قرار می دهد تا شروع به ضخیم شدن کنند. در نتیجه، یک تصویر دیجیتالی از یک آیتم فیزیکی می تواند به یک شی واقعی تبدیل شود.

اکنون بسیاری از افراد از پرینت سه بعدی برای ایجاد انواع اشیاء از پروتز گرفته تا اقلام اساسی استفاده می کنند. علاوه بر این، حتی ناسا نیز با در نظر گرفتن پرینت سه بعدی به عنوان یک گزینه جدی در مورد اکتشاف فضا، وارد بازی شده است.

به هر حال، توانایی ایجاد قطعات یدکی در فضا چیزی است که در واقع سفر فضایی را طولانی تر می کند و آن را ایمن تر می کند. یک چاپگر سه بعدی را می توان یک شبیه ساز واقعی از سری Star Trek در نظر گرفت. تصور کنید بتوانید بگویید «چای. ارل گری. داغ” همه شما طرفداران Star Trek!

برای اینکه پرینت سه بعدی به آن نقطه برسد، باید پیشرفت های قابل توجهی انجام شود. با این حال، آینده فناوری چاپ به همان اندازه در پرینت سه بعدی نهفته است که در پرینت دو بعدی است. در حال حاضر، پرینت سه بعدی گران و کند است.

با این حال، انتظار می رود در آینده فناوری چاپ، این موانع تکنولوژیک شکسته شوند. این بدان معنی است که آینده فناوری چاپ دارای پیشرفت هایی است که منجر به ارزان تر شدن چاپ سه بعدی می شود، بلکه به طور قابل توجهی سریعتر می شود!

چه کسی می داند، این ممکن است حتی به چاپگرهای چند منظوره سه بعدی با گزینه فکس منجر شود. اگر این اتفاق بیفتد، می‌توانید بگویید “Scotty me beam up, Scotty!”

لطفاً منتظر بمانید...